کاربردها در صنایع

نمونه سازی سریع

چاپ سه بعدی برای ساخت سریع مدل های فیزیکی بر اساس طرح های CAD به وجود آمده است و در نتیجه سرعت بخشیدن به روند نمونه سازی و تولید است.

صنایع الکترونیک

تولید مواد افزودنی در حال تغییر نحوه تولید دستگاههای الکترونیکی حرفه ای است. این زمان را برای بازار کوتاه می کند و سفارشی سازی عمیق را امکان پذیر می کند.

پشتیبانی از خط تولید

کارخانه های بزرگ تولید به طور فزاینده ای از چاپگرهای سه بعدی برای ساخت داخل منزل ، وسایل و سایر مواد مصرفی پشتیبانی خط تولید استفاده می کنند.

طراحی بسته بندی

شرکت ها چاپگرهای سه بعدی را در طراحی بسته بندی به ویژه مفید می دانند. نمونه های اولیه را می توان با طیف گسترده ای از رشته ها ساخت.

مراقبت های درمانی

چاپ سه بعدی می تواند کیفیت مراقبت های بهداشتی را بهبود می بخشند. مدل های برنامه ریزی جراحی خاص بیمار را می توان بر اساس اسکن CT چاپ کرد.

جواهرسازی

چاپگرهای سه بعدی رزین دقیق توسط جواهرفروشان برای سرعت بخشیدن به خودکار و بهبود روند سنتی ریخته گری سرمایه گذاری استفاده می شود.

تولید انعطاف پذیر

از چاپ سه بعدی می توان برای تولید بر اساس تقاضا در سری ها یا تیراژ های کم، کالاهای بسیار سفارشی استفاده کرد.

اهداف آموزشی

مدارس و دانشگاه ها به طور فزاینده ای چاپ سه بعدی را در اهداف آموزشی خود برای چاپ کمک های آموزشی سفارشی استفاده کرد.

دندانپزشکی دیجیتال

دندانپزشکی دیجیتال با استفاده از فناوری چاپ رزین سه بعدی و مواد سازگار با زیست سازگار سریع ، مناسب برای بیمار و دقیق است.

لوازم الکترونیکی مصرفی

چاپ سه بعدی در فرآیندهای توسعه محصول در لوازم الکترونیکی مصرفی بیشتر و بیشتر می شوند. آنها ابزار نمونه سازی و تولید کارآمد هستند.

نمونه اولیه محصولات

تولید پل مرحله ای از چرخه توسعه محصول است که بین نمونه سازی با موفقیت به اتمام رسیده و به تولید انبوه می رسد.

نمونه سازی خودرو و هوافضا

چاپ سه بعدی برای ساخت مدل های مفهومی و نمونه های اولیه عملکردی از قطعات خودرو یا هواپیما بطور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی معماری

پرینت سه بعدی ابزاری همه کاره هستند که برای ایجاد مدلهای مقیاس بسیار دقیق و ساختگی استفاده می شوند. آنها در شرکتهای معماری و استودیوهای مدل سازی بسیار عالی کار می کنند.

خدمات پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی متحول کننده ترین فناوری برای مشاغلی است که خدمات تولید بر اساس تقاضا ارائه می دهند. آنها می توانند تقریباً همه طرح ها را با زمان کوتاه چاپ کنند.